Szwajcaria Kaszubska

SZWAJCARIA KASZUBSKA w 4 dni
Ciechocinek, Szymbark, Będomin, Garczyn, Kartuzy, Wieżyca, Kościerzyna, Chmielno, Piotrków Trybunalski
browar, ferma, olimp, uzdrowisko, skansen, muzea, i …
12-15.07.2018 r. – 4 dni

Czwartek
Wyjazd o godz. 6.30 z Chorzowa (ul. Kościuszki), po zgłoszeniu: godz. 6.45 z Katowic (ul. Andrzeja). Przejazd na trasie: Częstochowa, Łódź, Włocławek do Ciechocinka – zwiedzanie Warzelni Soli, Tężni Uzdrowiskowych, Parku Zdrojowego, czas na wytchnienie. Przejazd na  Ośrodek Wczasowo – Wypoczynkowy „Debrzyno” nad Jeziorem Długim, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Piątek
Śniadanie. Przejazd do Kartuz, zwiedzanie: Muzeum Kaszubskiego, Kolegiaty WNMP, promenady z pomnikiem Rybaka i Ławeczką Asesora. Przejazd do kaszubskiego Saint Tropez (Chmielno) do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej i dalej Pojezierzem Kaszubskim do Szymbarku. Na trasie wejście (ok. 20 min) na najwyższe wzniesienie Kaszub – Wieżycę 328 m n.p.m., skąd panorama na Wzgórza Szymbarskie i tzw. Koło Raduńskie. W Szymbarku w Centrum Edukacji i Promocji Regionu znajdziemy: słynny Dom do Góry Nogami, Najdłuższą Deskę Świata, Kaszubski Świat Bajek czy Największy Fortepian Świata, Dom Sybiraka i bunkier „Ptasia Wola”, wszystko zakończymy czasem na wytchnienie w mini browarze „Kaszubska Korona”.  Powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Sobota
Śniadanie. Przejazd do Kościerzyny, zwiedzanie zaczynamy od Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Kolejnictwa, zobaczymy dwa Sanktuaria i odetchniemy na rynku z ratuszem na starówce miejskiej. Przejazd do Będomina, zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego, a następnie na Fermę Strusi afrykańskich (ok. 300 szt.) w Garczynie, gdzie będzie można ją zwiedzić i posmakować jajecznicy bądź mięsa strusiego. Powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, wieczorem grillowanie z karaoke, nocleg.

Niedziela
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie zwiedzanie starówki i Centrum Edukacji Browarniczej (degustacja piwa) w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie przewidziany jest czas na posiłek we własnym zakresie.
Przyjazd do Chorzowa przez Katowice ok. godz. 20.30.

 Świadczenia: 

  • przejazd autokarem, opłaty drogowe i opłaty parkingowe,
  • 3 x nocleg w OWW Debrzyno (pok. 2 os. i typu studio 2+2, wc, łazienki),
  • 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,
  • biesiadny grill z karaoke,
  • pilot- przewodnik na całej trasie,
  • przewodnicy po obiektach,
  • rezerwacja wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • ubezpieczenie krajowe i zagraniczne w Signal Iduna.

  

KOSZT WYCIECZKI

pokoje 2 os.

pokoje 2+2 (domki)

osoby pełnopłatne

660 zł

630 zł

osoby z rabatem

(czł. PTTK i lub Karta Turysty CCIiT)

635 zł

605 zł

Cena wycieczki nie zawiera kosztów wstępu* do 12 zwiedzanych obiektów oraz degustacji piwa i systemu słuchawkowego audio tour guide które wynoszą N – 120 zł;  U – 100 zł.
Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 100 zł od uczestnika przy zgłoszeniu. Pozostała kwota na 2 tygodnie przed wyjazdem. Rezerwacja telefoniczna miejsca na wycieczce ważna do 4 dni roboczych (zwrot zgodnie z Ogólnymi Warunkami Udziału w Imprezach Turystycznych – dostępne w biurze i na stronie internetowej www.chorzow.travel.pl) ).
Uczestnicy wchodzą do autokaru według daty wpłaty zaliczki.

Zapisy i informacji udziela biuro tel. 32 771 99 74 lub tel. 502 46 38 28
*możliwość wpłaty na konto, po potwierdzeniu telefonicznym miejsca na wycieczce
konto Deutsche Bank 12 1910 1048 2518 2100 8123 0001  z dopiskiem „Kaszuby”.

Realizacja programu wyjazdu należy do przewodnika – pilota realizującego wyjazd i może ulec zamianie, ze względu na organizację wejść do zwiedzanych obiektów i warunki atmosferyczne. Uczestnicy, ze względu na przejście szlakiem turystycznym, powinni posiadać odpowiednie obuwie i strój turystyczny.