Hajduszoboszlo

WCZASY NA WĘGRZECH – HADUSZOBOSZLO
AKTYWNIE, KRAJOZNAWCZO, WYPOCZYNKOWO
5 –
12 sierpnia 2018r. – 8 dni

Niedziela
Godz. 6.00 wyjazd z Chorzowa – ul. Kościuszki, godz. 6.15 z Katowic – ul. Andrzeja (po zgłoszeniu), przejazd na trasie Kraków – Nowy Sącz – Bardejów* na Słowacji (zwiedzanie zabytkowej części miasta, UNESCO), czas na wytchnienie. Przejazd na Węgry do miejscowości Hajduszoboszlo – zakwaterowanie w „Panzio Forras”***.

Poniedziałek
Zwiedzanie HAJDUSZOBOSZLO (Park Św. Stefana, Dzwonnica „50 dzwonów”, Muzeum Wsi Hajduszoboszlo*, Muzeum Bocskai*, kościół reformacki – symbol miasta, główny deptak). Pobyt na HUNGAROSPA* – kompleksie 13tu basenów termalnych zewnętrznych i wewnętrznych – największego SPA w Europie.

Wtorek
Przejazd do Parku Narodowego Hortobagy* – zwiedzanie pierwszego i największego Parku Narodowego Węgier wpisanego na światową listę UNESCO, gdzie największą atrakcją są walory przyrodnicze, Muzeum Pasterzy*, Świat Żurawi, film 3D, najdłuższy dziewięcioprzęsłowy most kamienny na Węgrzech, możliwość przejazdu zaprzęgiem konnym* po stepie (safari). Czas na wytchnienie w karczmie węgierskiej.

Środa
Przejazd do Debreczyna – drugie pod względem wielkości miasto Węgier znane z pierników – ul. Targowa, pałac Tisza, zabytkowy Ratusz, Wielki i Mały kościół Ewangelicki, Uniwersytet Debreceni Egyetem z ogromną fontanną. Czas na wytchnienie na kompleksie kąpieliskowym Aquaticum*.

Czwartek
Dzień wypoczynkowy w kompleksie HUNGAROSPA*, a wieczorem w opcji węgierski wieczór winny (12 euro/ os. – zgłoszenie udziału przy zapisie).

Piątek
Przejazd do Nadudvar (miejscowość znana z garncarstwa już od 300 lat, izba tradycji*) i do Poroszlo, gdzie zwiedzimy Ekocentrum* doliny rzeki Cisy (kino 3D, olbrzymie akwarium o pojemności 735 000 litrów, taras widokowy, część przyrodnicza – wydry, kormorany, żółwie, labirynt roślin, łodzie i plac zabaw), czas na wytchnienie.

Sobota
Przejazd do miejscowości Nyiregyhaza i zwiedzanie na trasie : szkoła luterańska, Pałac Ocalonych, eklektyczny ratusz, posąg Kossutha, Teatr Zsigmond Moric, barokowy kościół luterański. Pobyt w jedynym z największych ogrodów zoologicznych* Europy.

Niedziela
Wykwaterowanie. Przejazd do Miszkolca Taploca – 3h pobyt na basenach termalnych* znajdujących się w jaskini! W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do kraju, na trasie czas na posiłek na Słowacji. Przyjazd do Chorzowa przez Katowice ok. 21.00.

Świadczenia:

  • transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
  • 7 noclegów w Panzio Forras*** (pok. 2-3 os. wc, łazienki, WiFi),
  • 7 – śniadań (bufet szwedzki) i 7 – obiadokolacji w restauracji obiektu,
  • Rezerwacja wieczoru węgierskiego (opcja),
  • opłata klimatyczna,
  • pilot – przewodnik na całej trasie,
  • 5 wycieczek fakultatywnych,
  • ubezpieczenie w Signal Iduna, KL 10 000 €, NNW 7000 zł i bagaż 1000 zł.

 

UCZESTNICY

Koszt wyjazdu

Koszt wyjazdu z rabatem
(czł. PTTK – skł. 2018r., Karta Turysty CCIiT)

osoby dorosłe

1320 zł

1270 zł

dzieci 3-12 lat

900 zł

850 zł

*DODATKOWO: koszt wstępu do zwiedzanych obiektów (7), atrakcji turystycznych (3), wieczoru winnego i systemu słuchawkowego audio tour guide w trakcie wycieczek należy posiadać kwotę ok.:

N – 18 euro i 25 000 HUF, U –  17 euro i 21 000 HUF.

Wartość waluty węgierskiej (z 10 kwietnia 2018r.) to: 1000 HUF – 13,38 zł ,1 euro – 310 HUF

Wpisowe w wysokości 300zł od uczestnika przy zapisie (w przypadku rezygnacji – zwrot zgodnie z OWU w Imprezach Turystycznych dostępne w biurze i na stronie internetowej), pozostała kwota na trzy tygodnie przed wyjazdem. Odliczoną dodatkową kwotę na wstępy, będzie zbierał przewodnik w trakcie realizacji wyjazdu.

O miejscu w autokarze decyduje data zapisu wraz wpłatą zaliczki za wycieczkę, ponieważ uczestnicy wchodzą do autokaru w takiej kolejności w jakiej dokonywali wpłat (dotyczy tylko wsiadania w Chorzowie). Należy być 20 min przed podaną godziną wyjazdu. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką osób dorosłych.

Zapisy i informacji udziela biuro 32 771 99 74 lub tel. kom. 502 46 38 28

 *możliwość wpłaty na konto, po potwierdzeniu telefonicznym miejsca na wycieczce
 konto Deutsche Bank 12 1910 1048 2518 2100 8123 0001 z dopiskiem „Węgry”

Realizacja programu wyjazdu należy do przewodnika – pilota i może ulec zamianie ze względu na organizacje wejść do zwiedzanych obiektów. Uczestnicy powinni posiadać odpowiedni ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych. Ogólne warunki uczestnictwa w imprezie dostępne w biurze CCIiT.

HAJDUSZOBOSZLO, to najsłynniejsze uzdrowisko Wielkiej Niziny Węgierskiej, położone w odległości 220 km na wschód od Budapesztu oraz 20 km na południowy zachód od Debreczyna w historycznej krainie hajduków, na południowy wschód od puszty Hortobágy. Uzdrowisko oferuje wspaniałe warunki dla miłośników zarówno czynnego, jak i biernego wypoczynku. Poza ofertą uzdrowiskową Hajduszoboszlo posiada również rozwiniętą bazę turystyczno – gastronomiczną. Wspaniale utrzymane oraz malowniczo położne miasto stanowi doskonałe miejsce wypoczynkowe nie tylko na rodzinne wakacje, ale i dla osób pragnących odzyskać utracone siły. Kompleks basenów stanowi główną atrakcję Hajduszoboszlo. Składa się on ze słynnego spa, parku wodnego, kompleksu odkrytych basenów oraz oddanego do użytku w 2010 roku krytego kompleksu basenów i zmodernizowanej w 2014 roku najstarszej części basenów termalnych, przez co kompleks kąpielowy oferuje swoim gościom niezapomniane przygody przez okrągły rok. Przez polaków Hajduszoboszlo zwane jest „POLSKIM RAJEM”.

„NIE MASZ WINA NAD WĘGRZYNA” – ZAPRASZAMY !!!